Kuni 200 tähemärki


SMS-i saates maksab eestlane ühe tähemärgi eest enamustes pakettides tervelt sendi või isegi rohkem. Millega on selline röövimine õigustatud?

Posted: April 16th, 2010 | Filed under: Äri, Tarbimine | View Comments
Bookmark and Share
  Toetan!
  • Fun fact: mobiilivõrkude arhitektuurist tulenevalt on SMSi omahind 0 senti.

  • Enamustes pakettides on ühe tähemärgi hind ikka alla sendi. Kui arvestada, et SMS sisaldab 160 tähemärki. http://mobiil.hind24.ee/ on uuendatud küll 2009. a septembris, aga ma ei usu, et hinnad vahepeal tõusnud on. Seal väljatoodud hindade järgi on enamusel tähemärk alla krooni. Kõikide pakettide keskmiseks on ~60 senti tähemärk.

    http://www.sa.ee/pk/ - kui sorteerida pakette SMSi hinna järgi, siis on võimalik leida 36 paketti 70st, kus ühe tähemärgi hind tuleb alla sendi.

  • Võttes sõnumi hinnaks kolm krooni ja sõnumi pikkuseks lihtsuse mõttes 150 märki, siis teeb see märgi hinnaks 2 senti. Järelikult sent sellest oleks pool raha ja kogu sõnum võiks-olla / peaks-olema poole odavam. Küsimus röövimisest igati põhjendatud tingimusel, et mitte-eestlane maksab tõepoolest poole vähem. Uurisin tuttavalt mitte-eestlaselt, kes kasutab samuti ZZZ firma paketti, kui palju tema käest kooritakse. Selgus, et maksab sama palju kui mina.

    Küsija on ilmselt silmas pidanud sõnumi hinda mõne teise riigi operaatorteenusega võrreldes. Mul ei olnud ühtki kodustatud välismaalast käepärast, kuid mul on kahtlus, et neil (seal välismaal) võib palju asju natuke teiste hindadega olla kui meil (siin eestlastel). Ehk nende majandus, turundus ja muu seesugune hindu mõjutav tühi-tähi koos sellest tulenevate mõjudega paketi moodustamise põhimõtetele on veidi teistel alustel ja raha kliendi taskust tõstetakse ümber teise metoodikaga. Kui tundub, et selline (teise riigi) pakett on vastuvõetavam, siis minu andmetel on võimalik endale see ka vormistada. Näiteks võtta endale pakett mõnest prantsuse firmast ja seda kasutada. Teadupärast tänapäeval on väga paljud mobiilioperaatorid hoolitsenud selle eest, et nende kliendid saaksid vabalt suhelda võimalikult paljudes riikides. Kui nüüd on probleem selles, et tahaks tasuta lõunat, siis tuleks sammud supiköögi poole seada.

    Supiköögi ja teise riigi operaatorpaketi vahele jääb veel vahepealseid variante oma operaatorfirma loomise, aktiivse protestikampaania või piketi korraldamisega ja muu seesugusega kuni SMSi saatmisest keeldumiseni, midagi sobivat peaks igaühele leiduma. Võib proovida ka oma loba poole lühemalt vormistada, vastavalt rahakoti võimalustele. Lakoonilisus on hinnatud omadus. Twitter näiteks sunnib oma sõnumeid 20 märgi võrra veel lühemaks hakkima kui mobiilioperaator. Kuulu järgi olla mõnes kohalikus omavalitsuses töötajaid, kes üle kolme sõna pikkuste lausete ei mõistvatki, seega on, mille poole püüelda.

blog comments powered by Disqus

| All Rights Reserved