Kuni 200 tähemärki


Miks soomlased Natosse ei taha? Kas see on neil geenides?

Posted: February 3rd, 2010 | Filed under: Kultuur, Poliitika | View Comments
Bookmark and Share
  Toetan!
  • Esimene küsimus on üldistav-demagoogiline. Ott Heinapuu on aasta tagasi Päevalehes kokku arvutanud, et sugugi mitte kõik soomlased ei ole poolt või vastu: http://www.epl.ee/artikkel/...
    Seda esiteks, tegelikud arvud võivad aga isegi pooleks olla ehk pooldajaid pea sama palju kui vastaseid ja lisaks umbes kolmandik soomlasi, kellel on täiesti ükskõik, kas Soome on NATO vihmavarju all või mitte. Tegeliku tahtmise otsustab poliitiline juhtkond, kellele avaldab tugevat survet meie idanaaber. Erinevalt eestlastest, kellele NATOsse saamine oli vaata et elu ja surma küsimus, ei pea soomlased sugugi nii väga endale seda sirmi silmile sikutama, sest nemad jäid iseseisvaks ka kõige suurema surve ajal ja all sõja ajal, mis häda neil peaks olema nüüd kangesti kellegi kaitset otsida, seda enam, kui tookordki vaid sõnades vastutahtmist sosinal abi poetati.

    Teine küsimus sisaldab ekslikku eeldust, nagu oleks tahe geenidega määratud või geenidesse kodeeritud. Küsija lähtub eeldusest, et tema geenides oli tahe NATOsse saamiseks olemas. Ma ei jaga seda veendumust.

blog comments powered by Disqus

| All Rights Reserved