Kuni 200 tähemärki


Millal jõuab eestlastele kohale, et see kohalik kasvav marurahvuslus on Venemaa jaoks kõige parem viis Eestis probleeme tekitada?

Posted: February 12th, 2010 | Filed under: Ühiskond, Kultuur, Meedia, Poliitika | View Comments
Bookmark and Share
  Toetan!
 • Tõnis Vaher

  Kust jookseb piir rahvusluse ja marurahvusluse vahel? Rahvuslus, mis minu jaoks on positiivse tähendusega sõna ja mille põhieesmärk on keele, rahva ja kultuuri säilimine ja marurahvuslus (mis on meedia poolt kasutusele võetud tüüpiline sõna sildistamiseks) millel on pehmelt öeldes sitamaik juures?

  Kas me oleme ikka tõelised rahvuslased, kui me istume ainult kodus spekuleerime asjade üle erinevate meedia väljaannete kommentaariumites ja loodame ainult sõna ja sule jõule ning pole füüsiliselt mingiteks tegudeks valmis? Nõukogude okupatsioon näitas mis seisus on totalitaarse korraga okupeeritud riigis vaba ajakirjandus ja et sellises olukorras ei tee keegi sittagi diplomaatiaga ära.

  Teisalt, see meedia poolt kuvatud marurahvuslase kujund (ma ei püüagi väita et selliseid inimesi pole olemas), kui ta tõesti lärmab tänaval ja loobib paremat kätt õhku, siis kas ta on KA rahvuslane?

  Pean ennast rahvuslaseks. Kohe kindlasti ei seoks ma rahvuslust mingi poliitilise vooluga (kuigi meedias üldiselt on rahvuslane võrdsustatud paremäärmuslastega).
  Pean õige kodaniku kohuseks läbida ajateenistus, käia valimas (kuigi üldiselt ei lähtu printsiibist kvantiteet kvaliteedile) ja väga meeldiv oleks muidugu osalus Kaitseliidus.

  Riigi okupeerimiseks on vaja hõivata maad, mitte võita sõnasõdu Internetis.. umbes sellisel tasemel on ka see "suur hulk marurahvuslasi".

 • Raisa Kotkas

  Eks ikka siis, kui tuuakse. Ise ei liigu midagi, ikka on pakikandjat veel vaja. Millisest kohast muidu jutt? Kus see marurahvuslus kasvab? Kas jälle mingi importkaup Venemaalt? Seal seda olevat küll, aga viimatine "Öine Häbi" närtsinuvat kangesti siin viletsas kliimas ära...

blog comments powered by Disqus

| All Rights Reserved